Mohora remekelt a hazai pályán

2021.09.09

2021. 09. 04-én ragyogó napsütésben került sor a Mohora SE és a Héhalom SE küzdelmére a mohorai sportpályán. A mérkőzést Kovács Máté vezette, asszisztensei Gecse Zoltán és Kalmár Petra voltak.

A kezdő rúgást Farkas Dorottya, a Mohora SE weblapjának szerkesztője végezhette el, aki számára felemelő érzés volt a hazai pályán a játékosok közül üdvözölni a nézőket.

Az edző nélkül érkező Héhalom SE nagy erőbedobással kezdett, és a 8. percben Hajdú András által lőtt góljával megszerezte a vezetést. Ezt követően azonban lendületbe jött a hazai csapat is, akik sikeresen egyenlítettek Pistyúr Zsolt góljával a 12. percben, majd fergeteges sorozatban találtak be az ellenfél hálójába. Szita Bence a 14. percben megszerezte a vezetést Mohorának, Káposzta Bence a 19. percben erősített, majd Gál Szilárd következett a 22. percben. Pistyúr Zsolt a 36. percben ismételt, majd hamarosan Széles Gábor is sikerrel vette be a héhalmiak kapuját, így a 41. percben kialakult 6-1-es eredménnyel zárult az első félidő.

A Héhalom SE csapata a második félidőben is folyamatos támadásokkal, lendületesen küzdött, ennek ellenére Dallos Dániel a 48., Pistyúr Zsolt az 55., Hugyecz Márk Bálint az 57. és 69., Szita Bence a 73., majd ismét Dallos Dániel a 76. percben szerzett gólt csapatának. A vendégek elszánt küzdelmét a 79. percben siker koronázta, Hajdú József megszerezte a Héhalom SE 2. gólját. A végeredményt Dallos Dániel 87. percben lőtt gólja hozta meg: Mohora SE - Héhalom SE 13-2.

A játék jó hangulatban telt, a szokás szerint folyamatosan sportszerűen játszó Mohora végig uralta a pályát. A vendégek elszántságát az is jól jelzi, hogy a mérkőzés során három sárga lapot is kapott a csapat, de a nézeteltéréseket gyorsan és helyben rendezték egymással a játékosok.

Köszönjük a szép számban megjelent szurkolóinknak a biztatást! Reméljük, a továbbiakban is hasonló sikerekkel jutalmazhatjuk lelkesedésüket!

A kezdőfotót Ambrus Péter készítette. További fényképei a mérkőzésről facebook oldalán találhatók.